Wycieczka do Grybowa

Wycieczka do Grybowa
24 września 2022 roku uczestniczyliśmy w wycieczce integracyjnej. Udaliśmy się do pięknej zamkowej miejscowości, która zaskakuje swoją historią.


Wczesnym rankiem wyruszyliśmy pociągiem z Krakowa w kierunku Grybowa, miasta w którym znajduje się Zamek Stara Baśń. Jest to rekonstrukcja średniowiecznego grodu warownego, powstałego na kanwie historii najazdów tatarsko – mongolskich na ziemie polskie w XIII w. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji: zwiedziliśmy zamek i uczestnicząc w różnych zajęciach, przenieśliśmy się na średniowieczny dwór, rozwiązując zagadki szukaliśmy kluczy, które otworzyły nam słodką skrzynię skarbów, mieliśmy okazję przebierać się w różne zamkowe postacie tworząc królewską świtę, odbyła się również nauka strzelania z łuku oraz wyścig konny, piekliśmy podpłomyki, które następnie ze smakiem zjedliśmy, obudziliśmy smoka, trochę nas postraszył zionąc ogniem, ale na szczęście szybko udało nam się ukołysać go ponownie do snu, mieliśmy też czas na wspólne obiadowe grillowanie.


Po odpoczynku, udaliśmy się do Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej, gdzie w godzinie miłosierdzia uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii. Modląc się przed obrazem Matki Bożej Przedziwnej, prosiliśmy i dziękowaliśmy my za dary i dobro, które otrzymujemy.


Droga powrotna choć wydawałoby się długa, minęła nam bardzo szybko, wspólne rozmowy i gry integracyjne umilały nam czas.