Patrocinium 2021

Patrocinium 2021

Święto Opieki Św. Józefa Kalasancjusza

27 listopada 2021 roku, z okazji Święta Opieki Św. Józefa Kalasancjusza zwanego „Patrocinium” odbyła się w naszej parafii zabawa dla dzieci. Tego dnia dziękujemy za osobę św. Józefa Kalasancjusza, która inspiruje nas do kolejnych działań na rzecz najmłodszych.

Zabawa rozpoczęła się o godz. 11.00 wspólną modlitwą na sali gimnastycznej. Po powitaniu zgromadzonych dzieci i rodziców klerycy z pijarskiego seminarium zrobili krótką prezentację i konkurs o życiu oraz działalności patrona dzisiejszego święta. Później wystąpiła Dziecięca Rewia Taneczna FUKS – zespół taneczny działający przy naszym Centrum Kultury Calasanz.  

Po części artystycznej dzieci mogły skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji, były balony z helem, popcorn i wata cukrowa, dmuchańce: zjeżdżalnia i zegar, malowanie twarzy i loteria fantowa. Wyjątkowo w tym roku, ze względu na pandemię, nie było corocznego konkursu ciast

Ostatnim punktem programu było losowanie nagród dla uczestników loterii fantowej: hulajnogi elektrycznej i dwóch hulajnóg dziecięcych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia, bo tylko dzięki nim był udany a na dziecięcych twarzach gościł uśmiech.